ליעוץ חינם השאר פרטים

  קידום אתרים
  צור קשר עם סלקטד
  נגישות
  חברת אחסון

  מה חשוב לבדוק לפני שסוגרים חברת אחסון?

  חברת אחסון לאתרים היא לא מסוג השירותים שנהוג להחליף בתדירות גבוהה. לכן, הודות לחשיבותו הגבוהה של האחסון לקידום האתר, לדירוגו, לכל נושא האבטחה וכד’, חשוב לדעת אילו מאפיינים יש לבדוק לפני שבוחרים חברת אחסון לאתר!

  חשיבותה של חברת אחסון

  חברת אחסון אתר, כשמה כן היא, אחראית על אחסון האתר על כלל מרכיביו וכן, אחראית על שמירה והגנה של מידע מסוגים שונים הקיים באתר במקרה של פריצה חלילה, קודים זדוניים וכד’. למעשה, אחסון האתר מהווה את תשתית האתר ובפרט, אחסון האתר משפיע רבות על קידום האתר, על מהירות הטעינה שלו וכד’.

  על מה אסור להתפשר?

  מידת האבטחה וההגנה על האתר – על נושא התמיכה הטכנית נדבר בהמשך, אולם ראשית, חשוב להבין שחברת אחסון שאין לה אבטחה מספקת מהווה סיכון עצום עבור כל אתר באשר הוא. נכון, תמיד תוכלו לפנות לחברת אבטחה חיצונית, אולם היא לא באמת תוכל להחליף בצורה טובה את האבטחה של חברת האחסון.

  תמיכה ושירות איכותי – מהלך הזמן, סביר להניח שתצטרכו לפנות לחברת אחסון האתרים שלכם עם בקשות או בירורים שונים. במצב כזה, וודאי תעדיפו שחברת האחסון שלכם תהיה זמינה עבורכם כמה שיותר, בטח כשמדובר בפריצה חלילה, או בעיה אקוטית בטעינת האתר.

  אחסון עם “שם טוב” – כן כן, גם לחברות אחסון, כמו לכל תחום בעצם, יש מוניטין מסוים הקשור למגוון פרמטרים, לרבות מהירות, אבטחה כאמור, יציבות, איכות וכד’. הדרך הבטוחה לבחור חברת אחסון היא לסמוך על חברה מוכרת עם מוניטין טוב. בחירה כזו תסייע לכם ברוב המקרים להימנע מבעיות שונות בהמשך הדרך.

  מאפיינים טכניים שיש לקחת בחשבון:

  שרת שיתופי או שרת ייעודי?  – קיימים סוגים שונים של אחסון, כששני הסוגים העיקריים הם אחסון שיתופי המתייחס לחבילת אחסון אחת המשמשת כמה אתרים, לעומת אחסון המשרת רק לקוח\אתר אחד. במרבית המקרים, לא יהיה לכם צורך בשרת ייעודי מכיוון שאופציה זו שמורה לאתרים גדולים יחסית. עם זאת, גם אם תבחרו באחסון שיתופי, חשוב לשים לב לעניין האמינות של חברת האחסון כאמור, מכיוון שהאתרים שאיתם תחלקו את האחסון יכולים להיות בעלי השפעה ניכרת על הדירוג שלכם בגוגל. אגב, קיימת גם אפשרות ביניים והיא שרת VPS, כלומר שרת פיזי המחולק לכמה חבילות אחסון עצמאיות ווירטואליות. למרות שמדובר באופציה סמי-שיתופית, עדיין הלקוחות ייהנו ממגוון יתרונות, כמעט כמו לקוחות הבוחרים בשרת ייעודי.

  נפח האחסון המקסימלי – חבילת אחסון היא לא משהו שלקוחות נוהגים להחליף מהר מאוד ולכן, חשוב מאוד לבחון את נפח האחסון המקסימלי, כמובן בהתאם למהירות הגלישה, הטעינה וכד’, במידה ותרצו להרחיב את האתר בעתיד. כמו כן, לנפח האחסון הקיים ישנה חשיבות גבוהה על יעילות ביצוע פעולות שונות באתר, לרבות שמירת נתונים, עדכונים וכד’. בקיצור, שימו לב גם לכך.