ליעוץ חינם השאר פרטים

  קידום אתרים
  צור קשר עם סלקטד
  נגישות

  כבר התקנתם תעודת SSL לאתר?

  עוד לא התקנתם תעודת SSL לאתר ואתם לא בטוחים שיש בזה צורך? בשורות הבאות נשתדל לסקור את התחום של אבטחת המידע באינטרנט ולהסביר מדוע מומלץ להשקיע בתעודה זו למען בטיחות הגולשים.

  מהם פרוטוקולי אבטחה ולמה הם נועדו?

  העולם הדיגיטלי שאנו חיים בו היום מאפשר לנו לעשות (כמעט) הכול בלחיצת כפתור דרך האינטרנט ובעצם להעביר נתונים שונים: אנחנו מתקשרים אחד עם השני באופן קבוע דרך המייל או בעזרת אפליקציות שונות, עורכים קניות באינטרנט, מעלים תמונות וקבצים, פותחים חשבון בנק, ממלאים טפסים עם כתובות ומספרי טלפון, רושמים סיסמאות ועוד. הנוחות שבה האינטרנט מאפשר לנו לבצע את שלל הפעולות האלה באופן אוטומטי כמעט, גורמת לנו לשכוח שנתונים אלה עלולים, בהעדר אבטחה חזקה, להיחשף לגורם צד שלישי. על מנת שאירועים כאלו לא יקרו, והמידע שמועבר יישאר בטוח ומוגן מפני חשיפה או שינוי כלשהו, משתמשים בפרוטוקולי אבטחה הנקראים Secure Sockets Layer ובקיצור SSL (ההגדרה בעברית נקראת ״אבטחת שכבת תעבורה״). פרוטוקולים אלו מצפינים את המידע המועבר בין השרת ללקוח (לדוגמה: מערכת תשלום דרך האינטרנט) ומוודאים שלא יהיה ניתן לפיענוח.

  איך הטכנולוגיה הזו עובדת?

  הפעילות השוטפת באינטרנט, כמו קריאת חדשות לדוגמה, אינה מוצפנת והשימוש בפרוטוקולי האבטחה מתבצעים בפרק זמן מסוים בלבד, שבו מועברים נתונים בעלי רגישות גבוהה, כמו פרטי מספר כרטיס האשראי. שיטת ההצפנה עצמה פועלת בעזרת אלגוריתמים ומפתחות בעלי אורכים מסוימים, ציבוריים ופרטיים. ברגע שהלקוח מעוניין להעביר מידע רגיש שדורש הצפנה, מתחיל תהליך היכרות בין השרת ללקוח (תהליך זה הנקרא ״לחיצת יד״) ונעשית תקשורת בין הצדדים בעזרת הודעות. הלקוח מזהה את השרת, מוודא שהוא אותנטי ושהוא אינו מתחזה לשרת אחר. דרך יצירת מפתחות בפעילות הנקראת ״חתימה דיגיטלית״ השרת מוודא שהמפתחות שנשלחו תואמים ומאשר את המשך ביצוע הפעולה. במידה ויש חשש לאי אמינות, ייפסק התהליך מיד.

  למה מומלץ להתקין תעודתSSL

  פרוטוקול ה- SSL הוא הנפוץ ביותר ברשת ומגן עלינו לא רק מפני גניבת מידע על ידי צד שלישי, אלא מאפשר לנו לקבל פרטים נוספים על מנפיק התעודה לווידוא האמינות שלו. התקנת תעודת SSL היא לא רק קריטית למי שיש לו חנות מקוונת, אלא לכל בעל אתר שדורש מהגולשים שלו למלא פרטים אישיים או לפתוח חשבון משתמש עם סיסמה. בעקבות אירועים חוזרים ונשנים של פרצות אבטחה ברשת, גולשים רבים מודעים היום לסכנות השונות ברשת ועלולים שלא לבצע פעולות ורכישות באתר שלא התקין תעודה כזו, מכיוון שהם לא יכולים לסמוך על כך שהפרטים האישיים שלהם לא ידלפו. בנוסף תעודת ה- SSL  תעזור גם לקידום האתר בגוגל מכיון שגוגל מדרג אתרים מאובטחים יותר גבוהה מאתרים שאינם מאובטחים.

  להודעה הרשמית של גוגל בנושא: לחץ כאן.

  אז מאיפה מתחילים?

  על מנת להתקין תעודת SSL , יש לבחור באחת מחברות האבטחה המציעות את השירות ולהזמין מהם את השירות. בחירת התעודה המתאימה תלויה במהות האתר, בפעילות שהוא מציע לגולשים ובסוג הנתונים שהם מספקים בזמן השימוש באתר. מכיוון שאלגוריתם החיפוש של גוגל נותן קדימות לאתרים עם רמת אבטחה גבוהה ברשימת החיפוש, התקנת תעודת SSL עובדת לטובת שני הצדדים: גם ללקוח שמרגיש ביטחון וגם לבעל העסק שמשדר אמינות, אחריות ואכפתיות לקהל לקוחותיו.

  שימו לב ישנם לא מעט תעודות חינמיות ברשת, מאוד חשוב שהתעודה תיהיה עם רמת אבטחה גבוהה מאוד. ליעוץ תוכלו להתקשר אלינו ותקבלו מענה לכל שאלה.

  קראו עוד:

  חשיבות התקנת תעודת SSL