ליעוץ חינם השאר פרטים

  קידום אתרים
  צור קשר עם סלקטד
  נגישות

  חשיבות התקנת תעודת SSL

  SSL: למי שטרם הכיר

  מדובר ברישיון לפרוטוקול תקשורת ממוחשב, שנועד להגביר את האבטחה באתרים ובפרט, בתקשורת הקיימת בין מחשבים. לא נלאה אתכם בפרטים טכניים, אולם לעניינו חשוב לזכור שמדובר בתקן חשוב שמהווה חלק בלתי נפרד מאיכות האתר, שכן הוא מצפין את המידע המועבר בין אתרים, לרבות פרטים אישיים למיניהם. את  רישיון ה-SSL יש לקנות מספק מורשה ולהתקין אותו באתר.

  חשוב לציין כי ה-SSL היא רק אחת מן הדרכים החיוניות לשמור על אבטחת המידע באתר, אבל ממש לא היחידה.

  חשיבות התקנת תעודת SSL

  SSL הפך בשנים האחרונות לגורם משמעותי בכל הקשור לדירוג האתר. אם אתם עוקבים אחרי שלל הגורמים המשפיעים על הדירוג והתעייפתם כבר, נציין שמדובר באחת הפרמטרים הנחשבים ביותר שכבר עכשיו הופך לנורמה (כדי להוכיח זאת לעצמכם, ערכו ניסוי ובדקו לכמה אתרים שאתם מכירים יש את תוספת ה”S” לצד ה-HTTP. כאמור, מדובר רק בדרך אחת מני רבות לאבטחת האתר, אולם גוגל עושה ככל שביכולתה כדי להבטיח את הגלישה הבטוחה באתרים שהיא מדרגת.

  האם אני עדיין אוכל לשמור על דירוג גבוה ללא התקנת SSL?

  לא, משתי סיבות: א. גוגל הודיעה זה מכבר שמדובר בנתון משמעותי שישפיע כאמור על הדירוג וכל שכן על תוצאות החיפוש. אנחנו לא יודעים אם מישהו אי פעם בדק רשמית את האפשרות של קידום אתרים מוצלח ללא SSL תוך שימוש בדרכי קידום אחרות, אבל היי, למה בכלל לנסות?

  ב. בשונה מפרמטרים אחרים המשפיעים על הדירוג, אתר ללא SSL נראה מאוד ברור ויזואלית, כלומר יופיע סימן של אתר לא מאובטח ליד כתובת ה-URL. לכן, גולשים יוכלו לראות מהר מאוד שמדובר באתר שאבטחתו היא לא מספיק טובה וממילא יעדיפו לא להישאר בו, דבר שוודאי ישפיע על הדירוג של האתר בסופו של דבר.

  ואם אין לי צורך בהזנת פרטים מצד הלקוחות?

  ראשית, כמעט ואין אתר כזה. אנחנו לא מכירים כמובן כל אתר ואתר הקיים ברשת, אולם במרבית האתרים הקיימים כיום אם לא בכולם יש צורך בהזנת פרטים כלשהי, אפילו שם וכתובת\מס’ פלפון וכד’. לכן, גם אם האתר שלכם לא מבקש להזין מספר כרטיסי אשראי למשל, עדיין תצטרכו להגן על הפרטים המעטים שכן מוזנים באתר שלכם.

  שנית, זכרו שכאשר גולש מגיע לאתר שלכם ורואה שהוא אינו מאובטח, הוא לא יודע בדיוק מה זה אומר. הגולש הממוצע הוא בטח לא איש מחשבים ולכן מבחינתו, הוא ירגיש בסכנה בכלל לגלוש באתר שלכם. גם מהבחינות האלה עדיף בכל מקרה להתקין SSL באתר.

  זה משנה אם אתר חדש או ישן?

  ככלל, התקנת SSL באתר חדש נחשבת לקלה יותר מכיוון שהיא מותקנת מההתחלה ומונעת הסתבכויות רבות. עם זאת, להתקין SSL באתר קים\ישן לא חייבת להיות משימה קשה מאוד והיא תלויה רבות במאפייני האתר שלכם, עליהם תצטרכו בסופו של דבר לדון עם אנשי מקצוע.