ליעוץ חינם השאר פרטים

  קידום אתרים
  צור קשר עם סלקטד
  נגישות

  האם פופאפ פוגע בקידום אתרים אורגני?

  מודעות פופאפ קיימות גם במובייל וגם באתרי דסקטופ והעיקרון זהה: מדובר במודעות אשר קופצות בשלבים שונים של כניסה לאתר, בין אם מדובר במודעות קטנות או גדולות, ונועדו למטרות פרסומיות למיניהן. עם זאת, קיימים כמה פרמטרים עיקריים שמאפיינים את מודעות הפופ אפ ביחס לשימוש במובייל:

  • את מודעות הפופ אפ בדסקטופ לפעמים פשוט קל יותר לסגור. לפעמים ה-X הנכסף שמאפשר לנו לסגור את המודעה נסתר מעינינו, בעיקר כשאנו גולשים במובייל עקב תנאי תאורה בחוץ, מסך יותר קטן ועוד.

  • הסבלנות הפוקעת של הגולשים מאפיינת באופן כללי את העידן הנוכחי, אבל בכל הקשור לגלישה במובייל היא קיצונית יותר. גולשים במובייל מצפים להגיע למידע הרצוי להם מהר יותר ובנוחות רבה יותר.

  לכן, מודעות פופאפ יכולות לפגום משמעותית בחוויית הגלישה במובייל עבור המשתמשים. לאחר שהבנו את זה, הגיע הזמן לעסוק בקשר לקידום אורגני.

  דירוג האתר הוא למעשה חלק מהקידום האורגני

  אפשר להתווכח לגבי השאלה האם קידום אורגני נוגע רק לסוגיית ביטויי המפתח וכד’, אולם אין ספק כי קיים קשר ישיר בין דירוג האתר לבין מיקומו הטוב של האתר בתוצאות החיפוש, המהווה את מטרת הקידום האורגני.

  בערך משנת 2017, גוגל הודיע שיתחיל לקחת בחשבון את נושא מודעות הפופאפ במובייל ולהעניש אתרים בהתאם על ידי הורדה בדירוג האתר. לכן, שימוש לא נכון במודעות פופאפ במובייל יכול בהחלט לפגוע בקידום האתר האורגני שלכם.

  אולם, החדשות הטובות הן שניתן להימנע מן הסכנה על ידי הקפדה על שימוש נכון במודעות פופאפ. באופן כללי, גוגל אמור להוריד בדירוג של אתרים שמקפיצים פופאפים מיד עם כניסת הגולש לאתר, באופן בו המודעה מכסה את כל העמוד\התוכן העיקרי בעמוד או מחייבת את הגולש לגלול מטה כדי לראות את תוכן הדף.

  עבור מי שרגיל להשתמש בפופאפ, הדבר נשמע בטח מעט מלחיץ, שכן בכל זאת קיימת חשיבות שיווקית להופעת המודעות דווקא בדרכים בהן הגולש “חייב” לצפות בהן. עם זאת, ניתן למצוא מעין פשרה , בה עדיין תוכלו להציג מודעות פופ אפ באופן בו הגולש ישים לב אליהן, אך לא יפריעו ישר כשהוא נכנס לאתר, כגון: הקפצת הפופאפ לאחר גלישה ממושכת מסוימת, הקפצת פופאפ קטן בחלק תחתון של המסך באופן בולט, אך כזה שאינו מסתיר את התוכן המרכזי וכיוצא בזה.

  בכלל, מאז ההודעה של גוגל עבר זמן מה, כך שאנו בטוחים שמפרסמים כבר עלו על דרכים רבות ויצירתיות להתמודד עם העניין. בנוסף, חשוב לזכור שמדובר בנתון אחד מני רבים שיכול להשפיע על דירוג האתר ועל הקידום האורגני שבו כמובן יש להתחשב.