ליעוץ חינם השאר פרטים

  קידום אתרים
  צור קשר עם סלקטד
  נגישות
  קידום אתרים אוטומטי

  קידום אתרים אוטומטי - האם זה אפשרי

  מה זה קידום אתרים אוטומטי?

  קידום אתרים אוטומטי הוא כינוי לשיטות שונות, שבתוכן קיימות גם תוכנות רבות, שנועדו לסייע לאתר להיות מקודם בגוגל באופן קבוע, ללא צורך בפעולות שונות שנעשות על ידי מקדם\בעל האתר. בגדול, אותן שיטות או תוכנות מתבססות על פיזור קישורים לאתר, שילוב מילות חיפוש פופולאריות בתוכן הקיים באתר וכד’.

  אנחנו לא יודעים להגיד לכם בבירור האם גוגל יודע לזהות בברור באילו מקרים מתקיים קידום אוטומטי, אך אנו כן יכולים להגיד לכם ששימוש כזה אינו מומלץ, עקב הגישה של גוגל למה שמכונה “קידום שחור”.

  קידום אתרים “שחור” לעומת קידום אתרים “לבן”:

  קידום אתרים שחור כולל בתוכו שיטות קידום המתבססות על שיטות “לא ישרות” למיניהן, לרבות שימוש מופרז במילות חיפוש, הקמת אתרים פיקטיביים לצרכי בניית קישורים ועוד. באופן כללי, גוגל עובד קשה בשנים האחרונות כדי לדעת לזהות שיטות קידום כאלה ולכן אגב, קיימים מקרים בהם גוגל מזהה בטעות שיטות קידום ישרות כלא ישרות ומוריד בדירוג של אתר. כך למשל, מומלץ שלא להפריז בשימוש בהפניות 301, על אף שמדובר בפעולה לגיטימית לחלוטין, משום שיש חשש שגוגל יזהה בטעות את האתר המפנה כפיקטיבי.

  קידום אתרים  לבן לעומת זאת, מתבסס בעיקר על שילוב תוכן איכותי באתר, מעקב אחר מילות חיפוש פופולאריות ושימוש חכם בהן בתוכן, שילוב קישורים מהימנים המתבססים בין השאר על שיתופי פעולה ועוד. חושב לציין שכמעט בכל מאמר שכתבנו בזמן האחרון יצא לנו להדגיש את חשיבות המהימנות של האתר בעיני גוגל. לחלופין, אתר שחלילה יזוהה כלא אמין יצטרך לעבוד הרבה יורת קשה להשגת דירוג גבוה.

  נחזור לשאלה: האם קידום אתרים אוטומטי אפשרי או לא?

  לשאלה הזו אין תשובה ברורה, אולם ברור כי בהחלט לא מדובר בפעולה מומלצת. אך אם שאלתם את עצמכם כיצד ניתן בכל זאת להימנע מעבודה קשה ורבה במהלך קידום האתר, בטח תשמחו לשמוע שקיימות תוכנות שונות המאפשרות קבלת מידע באופן אוטומטי אודות נושאים שונים הקשורים  לקידום, כגון: מעקב אחרי קישורים, שגיאות שונות ועוד. נכון, לא מדובר בקידום אתרים לגמרי אוטומטי, שכן אף אחד בסופו של דבר לא עושה עבורכם את העבודה, אך מדובר בדרכים יעילות לחסוך זמן יקר ולקבל מידע שימושי ועדכני במקום פשוט לחפש אותו לבד.

  כיצד למצוא את התוכנות המתאימות לנו?

  קיימים סוגים רבים של תוכנות, חלקן חינמיות, חלקן איטיות, חלקן יקרות מאוד וחלקן פשוט לא רלוונטיות לצרכים שלנו. לכן, מומלץ להתחיל עם התכנות הקלות ביותר לתפעול, כדי להבין את הרעיון. אם אתם מקדמים, נמליץ כלם להשתמש בכמה כלים בו זמנית כדי לבחון את אלו שעובדים עבורכם הכי טוב.