ליעוץ חינם השאר פרטים

  קידום אתרים
  צור קשר עם סלקטד
  נגישות

  על המעבר לאינדוקס קודם במובייל

  בתחילת 2018 גוגל הודיעה כי היא הולכת להרחיב את אינדוקס ה- mobile-first לאתרים נוספים, כפי שידענו עוד משנת 2015. לכן, אם טרם התכוננתם, זה הזמן להפשיל שרוולים, לבחון את האתר שלכם ולבדוק שהוא אכן עומד בקריטריונים של מנוע החיפוש.

  הפילוסופיה שמאחורי האינדקס החדש

  אולי פילוסופיה היא מילה מוגזמת מדי, אבל בכל מקרה, חשוב להבין עיקרון אחד ומשמעותי בכל הקשור לרשת ולגולשים בה כיום: מעתה והלאה, לגוגל אכפת כיצד גולשים מהמובייל מסתכלים על האתר שלך ולא דווקא גולשים מהדסקטופ. לכן, האינדקס שמעתה והלאה (כנראה) יסרוק את כל האתרים בהדרגה, יבחן קודם את נוחו, חווית המשתמש והשאילתות מהמובייל. להלן נשתדל לעסוק בכמה תחומים מרכזיים ושאלות הקשורות לכך.

  האם לרוץ להקים אתר למובייל?

  לא בהכרח. ראשית, מכיוון שגוגל הודיעה שהאתרים לדסקטופ שאין להם גרסה למובייל לא ייפגעו מהאינדקס. אולם שנית, חשוב לזכור שלא לכל תחום מתאים לבנות אתר מותאם או רספונסיבי למובייל. במילים אחרות, קשה להאמין, אך עדיין קיימים תחומים שאנו לא יכולים לצרוך באופן קבוע דרך המובייל, לרבות נושאים שלא קשורים לפנאי. לשם ההגינות, נציין שמוקדם עדיין מכדי לדעת בדיוק האם האינדקס לא ישפיע בעקיפין על דירוג ומיקום האתרים לדסקטופ (שאין להם גרסה למובייל), אבל כרגע אנו סומכים לחלוטין על גוגל.

  ואם כבר יש לי גרסה למובייל?

  במקרה כזה, חשוב ליצור התאמה גבוהה ככל הניתן בין אתרי הדסקטופ לבין האתרים למובייל. הבעיה לא קיימת כמובן עם אתרים רספונסיביים, אלא רק עם אתרים מותאמים שהתוכן שלהם צומצם במיוחד למובייל. במידה ואתם שואלים את עצמכם כיצד ניתן לשפר את חווית המשתמש במובייל ולהוסיף תוכן שעשוי להאט את מהירות הטעינה או הגלישה, אנו ממליצים לכם לדבר עם חברת קידום אתרים מקצועית כדי לחשוב ביחד אילו מרכיבים כן ניתן להוריד מן האתר, אך עדיין לשמור עליו כידידותי לגולשי הסמרטפונים למיניהם. אגב, ככל הנראה גוגל לא תתחשב בגרסאות AMP.

  נ.ב אולי אתם לא צריכים לערוך שינוי דרסטי אחרי הכל

  אנו לא יכולים להכניס במאמר אחד את כלל הגורמים שמשפיעים בימינו על אתר, לדסקטופ או למובייל, אשר הופך אותו לידידותי ואטרקטיבי. אך באופן כללי, נדגיש שוב ושוב כי שיקולי קידום אתרים לא יכולים לבוא תמיד מעל שיקולי חווית המשתמש. חווית המשתמש והקידום הם שני תחומים שמשלימים אחד את השני ולכן לענייננו, אין טעם לשנות את האתר\להקים גרסה למובייל\או לעשות כל דבר אחר שיגרע מחוויית המשתמש של הגולשים וקהל הלקוחות שלכם.

  לסיכום כאמור, אם טרם התעדכנתם ב- mobile-first ובאינדקס המותאם אליו, עשו זאת וכמה שיותר מהר. למרות שרק כעת גוגל תתחיל לאנדקס את כל האתרים באופן זה, ההשפעה של שיטת האינדוקס הזו וודאי תשפיע הן בהווה והן בעתיד הקרוב והרחוק.