ליעוץ חינם השאר פרטים

  קידום אתרים
  צור קשר עם סלקטד
  נגישות
  עדכון המהירות של גוגל החל לפעול

  עדכון המהירות של גוגל החל לפעול

  ממש לא מזמן, גוגל הוצא לפועל את עדכון המהירות למובייל, שהוא בעצם מדד רשמי למהירות טעינת העמודים באתר בגרסת המובייל, המשפיע על דירוג האתר. עד כמה המדד משמעותי והאם בעלי אתרים יידרשו לעשות צעדים דרסטיים לשיפור מהירות האתר?

  מהו עדכון המהירות של גוגל?

  עדכון המהירות או ה – Speed Update של גוגל הוא עדכון שהחל לפעול ביולי 2018, עם הודעה מוקדמת של גוגל כמובן. עדכון המהירות היה קיים במנוע החיפוש זה מכבר בגרסה ישנה יותר אשר מדדה את מהירות טעינת העמודים ממחשבים. כיום, עדכון המהירות מתייחס גם למובייל ומהווה מרכיב דירג רשמי לכל דבר ועניין.

  ההיגיון העומד מאחורי העדכון הוא הצורך של גולשים, יותר מבעבר, לדעת עד כמה יגיע אליהם המידע שהן מבקשים. לא מדובר כאן במשהו חדש, אולם יש חשיבות לעובדה שגוגל הפכה את המדד לרשמי גם במובייל, כלומר בפלטפורמה בה הגולשים זקוקים יותר מתמיד למהירות טעינה גבוהה.

  האם המדד צפוי להשפיע על דירוג וקידום האתר?

  כל הפקטורים שגוגל משתמש בהם עבור דירוג האתר, יש להתחשב בו. בסופו של דבר, דירוג האתר נובע ממרכיבים הקשורים לרלוונטיות המידע באתר ביחס לחיפוש, איכות התוכן וסידור התוכן באתר, איכות קידום האורגני לאורך זמן ועוד. אגב, גוגל הודיעו זה מכבר כי העדכון ישפיע על האתרים עם העמודים האיטיים ביותר.

  אבל עזבו רגע את גוגל

  חשוב לנו להדגיש כי מהירות טעינת העמוד לא חשובה רק עבור הדירוג של גוגל מבחינה טכנית, אלא כאמור, מהירות טעינת האתר חשובה גם עבור הגולשים עצמם, כלומר, למידת האטרקטיביות של האתר שלכם בעיני הגולשים. נכון, קשה להפריד בין הדירוג של גוגל לאטרקטיביות של האתר בעיני הגולשים, אולם חשוב לזכור שבסך הכל, ייצוב דירוג האתר במקום גבוה בעיני גוגל יכול לקחת קצת זמן, ובדרך, חשוב מאוד להמשיך ולהשקיע במרכיבים שיהפכו את האתר שלכם למוצלח בעיני הגולשים.

  כיצד ניתן להגביר את מהירות טעינת הדפים באתר?

  קיימות מגוון דרכים ופקטורים שיש לבדוק, ע”מ למקסם את מהירות טעינת האתר במובייל. עם זאת, נזכיר כמה מרכזיים שבהם:

  • השאירו בעמוד רק מה שבאמת נצרך – תוספים למיניהם עלולים להקשות על מהירות האתר בייחוד במובייל. לכן, בגרסת המובייל של האתר שלכם, עדיף לנקות את העמוד כמה שניתן.
  • שימו לב למשקל התמונות – תמונות כבדות הן מתכון מצוין להאטת מהירות הטעינה. עשו לעצמכם טובה גדולה ובדקו זאת.
  • המעיטו בפרסומות כבדות – חשוב לשים דגש גם על עניין הפרסומות, לרבות פרסומות קופצות למיניהן, משום שהן יכולות לגרום להאטת מהירות הטעינה גם כן.

  לסיכום, שווה לבדוק מפעם לפעם את מהירות טעינת האתר במובייל ולשפר אותה בהתאם. בסופו של דבר, מדובר במבחן רשמי כאמור, שאף אחד לא ירצה להיכשל בו.