ליעוץ חינם השאר פרטים

  קידום אתרים
  צור קשר עם סלקטד
  נגישות
  למה חשוב לעשות פרופיל קישורים פנימיים לאתר

  למה חשוב לעשות פרופיל קישורים פנימיים לאתר?

  חשיבות פרופיל הקישורים עבור גוגל

  חשוב לציין שפרופיל קישורים חשוב גם עבור הגולשים כפי שנסביר בהמשך, אולם חשוב להבין כי גוגל אכן משתמשת בפרופיל הקשורים הפנימיים לאתר שלכם כפרמטר עבור הדירוג. ככלל, ההיגיון שעומד מאחורי זה הוא ההנחה שאם אתרים אחרים בוחרים לקשר אל האתר שלכם,  סביר להניח שהוא טוב, איכותי ואמין. זכרו שאחת המטרות המרכזיות של גוגל היא לקדם אתרים איכותיים עבור הגולשים.

  אגב, אם כבר הזכרנו את הגישה של גוגל ללקוחות, חשוב לציין שלבניית פרופיל קישורים יש גם חשיבות מעשית עבור הלקוחות: קישורים הם למעשה דרך מצוינת להביא עוד טראפיק לאתר ולהכיר את האתר שלכם לקהל לקוחות חדש בדרך פחות “רשמית”.

  איזה קישורים “טובים” לנו ואיזה “לא”

  בדומה לשיטות קידום אחרות, גם את פרופיל הקישורים ניתן לנצל לרעה ולכן לצערנו, מקדמים רבים בעבר ניסו לפזר ברשתות קישורים רבים ללא כל בסיס, על מנת לקדם אתרים מסוימים. הסיבה שהיום מקדמים פחות נוקטים בגישה הזו היא שגוגל עלה זה מכבר על שיטת הקידום הפסולה ופועל רבות כדי למגר אותה ולזהות היכן קיימים קישורים פסולים לעומת קישורים איכותיים.

  לכן, גם כיום כשמקדמים פחות משתמשים בשיטת הקידום הפסולה הזו, עדיין חשוב להכיר את סוגי הקישורים שגוגל מעדיף. ככלל, תמיד עדיף לנסות ולייצר קישורים מאתרים אמינים ואיכותיים בפני עצמם. שנית, חשוב מאוד להקפיד לייצר קישורים מרכזיים, כלומר קישורים מתוך מאמרים למשל או דפים מרכזיים באתר המקשר.

  בנוסף, עדיף להקפיד לקשר גם לדפים פנימיים כאמור באתר (ולא רק לדף הבית של האתר שלכם), בהתאם לטקסט או לעמוד המקשר. קישורים לעמודים הפנימיים באתר, כל עוד הם רלוונטיים לגולש, עשויים למשוך את הגולשים ובהתאם, גם להעלות את דירוג האתר בגוגל. מן הצד השני, קישורים רבים לאותו עמוד לא יהיו בהכרח אפקטיביים לקידום האתר.

  דרכים שונות ליצירת קישורים איכותיים

  הדרך המומלצת ליצירת קישורים איכותיים היא יצירת קשרים עסקיים עם עסקים דומים או שנותנים שירותים משלימים. בנוסף, ניתן לפרסם מאמרים מקצועיים בתחום שלכם באתרים ייעודיים. אגב, בהזדמנות זו נמליץ לכם לקשר לאתרים אחרים מהאתר שלכם. העניין יכול לסייע לכם לייצר תנועה באתר ולהראות לגולשים שאתם אכן מקצועיים, דבר שמן הסתם יכול רק להועיל עם קידום האתר.

  לסיכום, חשוב לזכור שפרופיל קישורים הוא דבר הנבנה לאורך זמן, דינמי ומתחדש. בהתאם, עליכם לייצר תוכן איכותי חדש שאליו יופנו הקישורים ולא להסתפק בקישורים קיימים וישנים. בהקשר זה, שווה לקרוא עוד בבלוג שלנו על חשיבות התוכן עבור האתר ועל הדרכים הרבות לייצר אותו.