ליעוץ חינם השאר פרטים

  קידום אתרים
  צור קשר עם סלקטד
  נגישות
  מה זה קידום אורגני?

  איך עושים קידום אורגני בגוגל?

  מה זה קידום אורגני?

  תחום קידום האתרים הוא תחום מאוד רחב – יש בו סוגים שונים של דרכים וטכניקות לקידום אתר כלשהו. אחד התחומים שנחשבים עדיפים בתחום הוא הקידום האורגני. קידום אורגני הוא קידום שנעשה בצורה ״טבעית״ – זאת אומרת, ללא קמפיין פרסומי כלשהו, או תשלום לשירות של גוגל (כמו לדוגמה (Ad-Words, על מנת להגיע לראש מנועי החיפוש. קידום אורגני נחשב לא רק לרשימת תוצאות, אלא יכול לכלול גם תמונות וסרטוני וידיאו למשל. קידום אורגני נחשב למועדף על ידי הגולשים – שלא אוהבים להקליק על אתרים ששילמו לגוגל על מנת להיות במקום הראשון, ולכן שווה לבעלי עסק להבין איך קידום כזה עובד.

  מה היתרונות של קידום אורגני על פני קידום בתשלום?

  מי שבוחר להשקיע בקידום אורגני בוחר בדרך הקשה, כביכול, אך היא תשתלם לו ולמבקרים באתר שלו בסופו של דבר. מדוע בדרך הקשה? מכיוון שיש להבין לעומק איך מנועי החיפוש עובדים, מה הדרישות של גוגל, ואיך שיטת הניקוד (Ranking) שלה עובדת, על מנת להגיע למקומות הראשונים. היתרונות הם ברורים: מכיוון שחלק מקריטריונים קשורים לחוויית המשתמש באתר (לדוגמה: אתר רספונסיבי שניתן לגלישה אולטימטיבית ממכשירים ניידים רבים), התאמות אלו יטיבו לא רק עם בעלי האתר, אלא גם עם הגולשים באתר, שייהנו מגלישה אולטימטיבית וישמחו לחזור.

  איך קידום אורגני מתבצע?

  קידום אורגני מתבצע בעזרת טכניקות שונות ומושפע בעיקרו על הפרמטרים של הדירוג שגוגל קבעה והגדירה מראש. אלגוריתמים רבים מנתחים את איכות האתר בהתאם לפרמטרים שנקבעו, ולפי זה מחלקים את התוצאות. ככל שלאתרים מסוימים יש ניקוד יותר גבוה, קרי, עונים על יותר דרישות, כך הם מקבלים ניקוד גבוה יותר, והסיכוי שלהן להגיע לטופ – גדל. ישנם פרמטרים רבים ולכן לא נוכל לציין את כולם, אך חלק מהפרמטרים האלו כוללים: התאמה למכשירם ניידים, בנייה נכונה של ארכיטקטורת האתר, אורך הלינקים, זמני טעינת האתר (שצריכים להיות קצרים) ובין השאר גם רמת בטיחות גבוהה של המידע שהלקוחות חולקים, במיוחד אם מדובר על חנות מקוונת.

  האם צריכים להיות מומחים בתחום על מנת לעשות קידום אורגני?

  כל אחד יכול לנסות לבצע קידום אורגני. אך יש לזכור שזו עבודה לא פשוטה כלל, מכיוון שהפרמטרים ושיטות הניקוד משתנות כל הזמן, כך שיש צורך להיות עם ״יד על הדופק״ ולעקוב אחרי השינויים באופן קבוע. מעבר לכך, יש לזכור כי התחרות בתחום גדלה מאוד ולכן הקושי להגיע למקומות הראשונים נהייה גם כן קשה יותר. מי שמעוניין להשקיע את מירב זמנו בתחום מוזמן לעשות זאת, אך מומלץ, על מנת להבטיח תוצאות ולחסוך בזמן יקר, לפנות לאנשי מקצוע – שעוסקים בכך שנים, מכירים את השוק ויכולים לתת מענה ברמה הגבוהה ביותר.