אסטרטגיית שיווק

שיווק הוא שם המשחק בכל פירמה עסקית, זהו יכול להיות עסק קטן, אפילו של אדם בודד וזו יכולה להיות חברת ענק כמו קוקה קולה. כל עסק צריך אסטרטגיית שיווק שמטרתה בסופו של דבר היא הגדלת המכירות של העסק. שיווק ואסטרטגיית שיווק הוא תחום מורכב מאוד וחשוב מאוד ולכן הוא נלמד ברמה האקדמית. ישנם מודלים שונים של אסטרטגיית שיווק וכלים שונים לנתח ולבנות את האסטרטגיה. אחד כלים הנפוצים ביותר הוא תמהיל השיווק המחלק את הנושא לארבע תחומים:

המוצר – יש לאפיין היטב את המוצר אותו אנו רוצים לשווק ולנתח את התועלות שהצרכן יקבל ממנו. בסופו של דבר הפרסום שלנו ידבר על אותן תועלות.

המחיר – יש לשקול את המחיר של המוצר שאנו מוכרים (זה יכול להיות גם שירות ולאו דווקא מוצר פיזי). יתכן שיהיה לו מחיר שונה בערוצי הפצה שונים.

הפצה – יש לקחת בחשבון את ערוצי ההפצה של המוצר, למשל במקרים רבים ישנם עסקים שכל נקודת ההפצה שלהם היא רשת האינטרנט.

קידום מכירות – הכוונה היא למהלכים השיווקיים שננקוט על מנת למכור את המוצר וכל התקשורת השיווקית.

אלו הם דברים הכרחיים שיש לקחת בחשבון לפני שמתחילים לבנות את אסטרטגיית השיווק.

 

בזירת העסקים הנוכחית לא ניתן לדבר על אסטרטגיית שיווק מבלי לקחת בחשבון את רשת האינטרנט. הרשת הפכה לחלק מהותי מחיינו ומהתקשורת ולא ניתן להתעלם ממנה. כמעט כל קמפיין פרסום מתקיים במקביל גם באינטרנט וישנם אך קמפיינים שכל קיומם הוא באינטרנט. לכן כל מי שבונה אסטרטגיית שיווק צריך לקחת בחשבון את האינטרנט על שלל הכלים שהיא מציעה. יש להכיר היטב את עולם האינטרנט מכיוון שיש לו חוקים משלו.

האינטרנט מציע לנו הרבה אפשרויות לשיווק המוצר- ניתן לבנות אתרי אינטרנט, ניתן לבנות דפי פייסבוק, ניתן לפרסם מודעות במנועי החיפוש, ניתן לפרסם ולהשתמש בעוד עשרות רשתות חברתיות אחרות מלבד פייסבוק, ניתן לעשות פרסום גרילה בטוקבקים ופורומים ועוד אפשרויות ושילובים. אך כמו שכבר אמרתי יש צורך במומחים אשר יודעים לבנות אסטרטגיית שיווק באינטרנט ומכירים את כללי ה”עשה ואל תעשה” של עולם האינטרנט.

בניית אסטרטגיית שיווק נכונה היא דבר חושב מאוד בכל עסק. נדירים הם המקרים בהם המוצר “מוכר את עצמו”, גם אם המוצר הוא טוב ואיכותי ועונה על צורך מסוים בשוק עדיין צריך שהאנשים ידעו על קיומו. הצרכן הוא אינו רציונאלי ולא רק הצורך הוא מה שגורם לו לקנות את המוצר, יש ענייני מיתוג ומיצוב המשפיעים על החלטותיו הצרכניות ולשם אסטרטגיית השיווק מכוונת.

מעוניינים ליצור אתר מקצועי, מקודם ונגיש בטכנולוגיות העדכניות ביותר?
צרו עמנו קשר עוד היום והצטרפו להצלחה של מאות לקוחות שלנו שכבר נהנים מהתוצאות שאנו מספקים להם